Времето денес


Времето во Македонија ќе биде сончево со услови за слаба магла претпладне по котлините. Наутро ќе биде студено и ќе има појава на слана.

Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 11 степени.

6144865-lurking-sun-in-winter-clothes--vector-illustration

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1