Времето денес, а и во наредните три дена сончево и топло


Денеска само на југот на земјата можни се слаби врнежи од дожд, а во целата земја времето ќе биде сончево и потопло од вчера. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 25 Целзиусовиsunny-sky

максималните дневни температури ќе бидат од 20 до 26 Целзиусови степени, во петок од 22 до 28, а во сабота од 23 до 29.

Од утре и викендов времето ќе биде сончево и топло, а во недела дневната максимална температура ќе достигне и до 30 степени. Утре дневните температури ќе достигнат до 28 Целзиусови степени, во сабота до 29, а во недела 30, со можност за попладневна нестабилност и локални врнежи од дожд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1