Времето денес сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб ветер


Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 25 до 35 степени.

sun windВо Скопје ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе достигне до 32 степена.

Од вторник повторно ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1