Времето вечерва и ноќеска со дожд и грмежи


До крајот на денот во Македонија се очекуваат пообилни врнежи на повеќе места.

Ќе има и појава на пороен дожд проследена со грмежи и засилен ветер.grom-umbrella-man-1

Во Скопје кон крајот на денот и во текот на ноќта се очекува повремен дожд, а ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Претежно облачното време со врнежи од дожд ќе се задржи до сабота.

Во овој период ќе дува умерен повремено и засилен југоисточен ветер, а в сабота ветерот ќе го промени правецот во северен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1