Втора победа: Македонија го совлада Катар – 30: 34


ZA MAKEDONIJA

Утре нашите ракометари имаат заслужен ден одмор, откако денеска ја совладаа репрезентацијата на Катар. Во првото полувреме доминантни на теренот, во второто полувреме неколку грешки, но сепак Македонија на крајот победи со резултат од 4 гола разлика – 30 – 34.

две победи од два меча – Браво Македонија !!!!

Македонската ракометна реперезентација на полувреме отиде со 8 голови предност над репрезентацијата на Катар 21:13.

Со 9 гола е најдобар стрелец Кире Лазаров прогласен и за МВП на натпреварот, а Борко Ристевски имаше 11 одбрани

Следен напревар играме во Вторник со репрезантацијата на Исланд – во 18 часот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1