Вучиќ до Пендаровски: Стево што ќе ти превод кога разбираш, мене не ми треба од Македонски


Со високи воени и државни почести денеска претседателот Стево Пендаровски беше пречекан во Србија, од својот српски колега, Александар Вучич, по што двајцата претседатели имаа тет-а-тет средба.

По средбата двајцата претседатели се појавија на прес конференција.

На почетокот на своето обраќање српскиот претседател имаше интересен коментар до претседателот Пендаровски.

  • Стево што ќе ти превод знаеш се, мене не ми треба за македонски, му рече Вучиќ.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1