Вугринец во врска со бившата на Петар Наумовски?!


Словенскиот ракометар на РК Металург Ренато Вугринец, ужива во прегратките на својата нова љубов, Сања Обрадовиќ поранешната сопруга на кошаркаротПетар Наумовски.

vugrinec

Тие двајцата се заедно повеќе од неколку месеци. Ренато и Сања се запознале во Скопје. И како што велат нивните пријатели тоа било „љубов на прв поглед“, пренесува „Убавинаиздравје“.

Иако оваа информација не е проверена наводно попуалрниот ракометар поднел и документи за развод од својата сопруга. Инаку Сања работи во српската амбасада во Скопје, а од својот поранешен сопруг Петар Наумовски се разведе во 2012-та по 12 години брак.

Пеце и Сања имаат три деца: Адријан (12), Михаил (9) и Кристина (7).

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1