За 100 евра планина и езеро – не е само Охрид – Места за одмор во Македонија


Шапка, Пелистер, Берово, Стење за сума од околу 100 евра со се патни трошоци

Попова Шапка – Хотел 700 денари ноќевање со појадок во четирикреветна соба,  1.500 денари полн пансион за едно лице во двокреветна соба.

Пелистер – спиење со појадок чини 1.290 денари, полн пансион 1.530 денари за лице.pelister-2- (1)

Во Берово цените за хотелско сместување се пониски. Ноќевање со појадок во хотел 20 евра за лице во двокреветна соба,

Во викенд куќите има апартман со сопствени бања и кујна за 2.400 денари

 

Селото Стење – има еден мотел и повеќе сместувачки капацитети во приватни куќи. Во мотелот ноќевање со појадок чини 900 денари, полупансион 1.150 денари, а полн пансион 1.250 денари.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1