За да си го прослави 18-от роденден синот, Цеца “ќе плукне“ 15.000 евра


Српската турбофолк пејачка, Цеца, планира за полнолетството на синот да потроши 15 илјади евра, поточно за забавата која ќе ја организира во таа чест.ceca-i-veljko-260x181

Вељко Ражнатовиќ на 10 декември полни 18 години, па полнолетството ќе го прослави со голема забава.

Цеца ќе угости 150 луѓе, па како што пишуваат српските медиуми бара соодветен простор за прославата на која ќе присуствува полoвина српска естрада.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1