За исчезнатата Ивана не се грижел никој


Четиринаесетгодишната Ивана од Белград која исчезна на 29 – ти јули годинава, веќе цела година се наоѓа на евиденцијата на Социјалниот центар поради своето проблематично однесување.01_45f81_ivanapodrascic114ff

Центарот е запознаен со тоа дека Ивана неколку пати бегала од дома, и дека правела разни глупости со другарите. Таа постојано излегувала, сакала да пие и да создава неволји. Понекогаш била хистерична и зборувала дека сите ја замараат.

Инаку, неодамна таткото на Ивана изјави дека не може да се замара со глупостите на ќерка му и дека како што избегала од дома така ќе се врати.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1