Земјотрес ја стресе Македонија


Слаб земјотрес со јачина од 2,8 степени почуствуван во Македонија околу 11 часот и 20 минути.

Епицентарот на земјотресот е на 13 километри северно од Ресен.

zemjotres

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1