„ За миг“ нешто убаво и новогодишно од Тамара и Даниел (Видео)


Поп ѕвездата Даниел Кајмакоски и  пејачката Тамара Тодевска денес на музичкиот канал Јутјуб го промовираа својот заеднички сингл „За миг“ . Тамара  и Даниел  оваа 2014 ја заокружуваат со преубав новогодишен подарок за сите нивни фанови, песната „За миг“ посветена на децата, чистите и невини чувства, љубовта и пријателството.
daniel tamara
Комплетниот автор на песната, Роберт Билбилов, нè враќа во детството, времето на безгрижноста.Спотот  се снимаше во центарот на празнично разубавеното Скопје во изработија „Горила Филмс“ и „Сторителер“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1