Заев денеска ја прими втората доза од кинеската вакцина


Денеска во арената „Борис Трајковски“ премиерот Заев се ревакцинираше со вакцината од кинеската компанија Синофарм.

Заев се чувствува одлично и ќе го продолжи работниот ден согласно неговата агенда и ги повикува сите граѓани кои досега не се регистрирале на порталот vakcinacija.mk тоа да го сторат што побргу, сé со цел да постигнеме колективен имунитет и да прогласиме победа врз пандемијата предизвикана од КОВИД-19.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1