Заев го чисти кабинетот пред избори – 17 вработени во Влада си поднеле оставки


Посебната советничка на премиерот Зоран Заев за земјоделство, шумарство и водостопанство, Ленче Николовска си дала оставка од позицијата, дознава Лидер.

Оставката на сила стапила на 1 ноември, потврдија за ,,Лидер” извори од Владата, а на истиот датум според порталот си отишле и други 17 вработени, меѓу кои имало и лица од повисоките владини структури.

Ленче Ристовска ја потврдува информацијата за Република.

  • Точно е оти си заминав на мое барање, но во договор со премиерот. Ќе им се посветам на земјоделците и на нивните проблеми но во друга форма, изјави Николовска за Република.мк.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1