Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција, ВМРО-ДПМНЕ ќе има прес после Владата


Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Ставот на опозициската партија, лидерот на партијата Мицкоски ќе го соопшти на прес-конференција која ќе се одржи доцна попладнево.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1