Силувано 14-годишно девојче од Кочани


Според информациите на МВР, вчера околу 14.00 часот во полициската станица Кочани, од страна на таткото е пријавено дека врз неговата 14-годишна ќерка е извршен полов напад од страна на 22-годишно лице од кочанско село.

Во Медицински центар Кочани бил извршен гинеколошки преглед на 14-годишното девојче, при што било утврдено дека над неа има извршено полов напад.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1