Заев, Груевски, Ахмети и Тачи утре на лидерска средба


Четворицата лидери на најголемите политички партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА утре ќе одржат средба, објави ТВ Телма.

Средбата е иницирана од претставниците на меѓународната заедница како компромисно решение за да почне дијалог за решавање на политичката криза.

gruevski ahmeti zaev

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1