ФОТО: Била прободена 32 пати, тој ја спасил па јавно ја запросил


Мелиса Дом е девојката која 32 пати била прободена од поранешното момче. Иако, шансите да преживее биле многу мали, а да љуби повторно уште помали, се случил вистински позитивен пресврт.

Болничарот Камерон Хил прв се нашол на местото на злосторството. Тој направил се за да го спаси живот на девојката која ја нашол облеана во крв.50006

Но, не ни помислил дека 3 години подоцна истата таа девојка ќе му стане свршеница.

По излегувањето од болница, Мелиса започнала да трага по лицата кои и` го спасиле животот, па така започнале и средбите со Камерон.

Пред неколку дена, Мелиса Дом била повикана да отвори бејзбол натпревар со фрлање на топката која ѝ ја донесол Камерон. На топка било испишано прашање „Дали ќе се омажиш за мене?“. На кое секако таа одговорила со „ДА“.50001 500005

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1