Заев и Зекири стиснаа тупаници: Без разлика на се Македонија ќе биде во ЕУ и НАТО


Пратеникот од редовите на владејачката СДСМ, Мухамед Зекири јавно порача дека и покрај БЕСА Македонија ќе успее во намерата да влезе во европското семејство.

„Без разлика на се, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили ќе успееме заедно со нашиот лидер Зоран Заев. Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ“, напиша Зекири на својот профил на Фејсбук.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1