Заев: Илјадници граѓани се следени, а доказите не се од странски служби!


Зоран Заев негираше дека аргументите и доказите ги добил од странска служба, туку како што рече тие се добиени од загрижени граѓани за слободата и демократијата во Македонија.

zoran-zaev1-540x360

Денешната реакција на владата ја оцени како дрзок обид да се спречи објавувањето на доказите за кои како што рече, биле за кршењето на законите и Уставот. Тој најави дека без разлика на кривичната пријава против него ќе објават тоа што поседуваат. Ја повика меѓународната заедница да го следи случајот.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев е осомничен за подготовка на пуч и шпионажа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1