Заев ја извади вратоврската и му ја подари на Ципрас


На крајот од церемонијата на потпишување на договорот меѓу Македонија и Грција, по сугестија на грчкиот премиер Ципрас, македоскиот Зоран Заев ја извади својата вратоврска и му ја подари на својот колега.

Инаку Ципрас како и вообичаено, на овој настан дојде без вратоврска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1