Заев: Наскоро и снимките за Монструм


Во согласност со нашето предвидено сценарио, наскоро ќе бидат објавени и аудиоснимките поврзани со убиствата на Смилковско Езеро и случајот Монструм, одговори Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на прашањето за тоа кога ќе се објават прислушуваните разговори поврзани со политичарите од албанскиот блок.zoran-zaev1-540x360

„Без разлика на очекувањата на поединци, сè ќе биде соопштено во склад со нашето сценарио. Како што гледате, вистината е болна за сето она што досега го видовме и го слушнавме. Ќе објавиме сè што имаме и за криминалите поврзани со поединци од ДПА и од ДУИ. Сè ќе биде споделено со јавноста“, рече Заев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1