Заев: Некои ќе бидат среќни ако и Груевски го вратам назад, ама малку тешко ќе е тоа (ВИДЕО)


Заблагоарувајќи им се на учесниците на првата од петте јавни дебати за уставните амандмани премиерот Зоран Заев потенцираше дека е важна инклузивноста во целиот процес, пренесува Pressingtv.mk

Ова е почеток на дебатата и јас навистина научив многу. Знам одприлика каде се правците. Но сакам да знате дека сакаме искрено да имаме инклузивен процес, не само заради помалите етнички заедници, не заради опозицијата, туку затоа што така граѓаните ќе бидат поспокојни. Некои ќе бидат посреќни и Груевски ако го вратиме назад, но знам дека малку тешко ќе е тоа “, рече премиерот Заев, кој посочи дека некогаш се обидувал и да се нашали.

Видеото погледнете го на Pressingtv.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1