Заев: Оди си Груевски


„Ништо повеќе не може да стори Груевски освен да ја напушти зградата пред нас“, порача лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев, говорејќи на антивладиниот собир во Скопје, додавајќи:

„Со негова волја или не Груевски мора да замине“. Само на таков начин рече Заев, тој може да и помогне на Македонија.

На собирот претходно зборуваа многу претставници на невладини организации, на граѓански здруженија, како и европратеници.

Screenshot_26

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1