Заев се вади: Го лажел Груевски – зар мисли дека би му ја кажал вистината


„Кој тоа неовластено снима и прислушува во државата? Странски служби или лично Груевски? Сега се е јасно! Зарем навистина мисли Груевски дека ќе му ја кажам вистината кој тоа ми ги доставил доказите“, изјави Зоран Заев за Плусинфо.

zaev sudenje 2

Интересно е што заев трет пат во два дена тврди дека лаже, што создава вистинска забуна во јавноста. Први тврдеше дека немал средби со Груевски, а откако се реализираше акцијата Пуч, да признае дека со Груевски сепак се среќавал. Претходно, тврдеше дека не се познава со Верушевски, а сопругата на Верушевски Соња, беше уапсена во домот на најблискиот соработник на заев во Струмица, Бранко Палифров.

Press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1