Заев: Слушнете колку „Урковци“ имаат ставено меѓу чесни припадници на полицијата


Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска ја објави бомба 32. На почетокот Заев пушти снимки на кои се слуша гласот на веќе поранешниот шеф на ДБК Сашо Мијалков придружен со гласна музика и истрели од огнено оружје.

zaev sdsm
– Си помислувавте некогаш дека ќе работите во ваква Македонија? Ќе слушнете колку и какви „Урковци“ имаат ставено помеѓу чесните припадници на полицијата. Ќе слушнете како „Урко“ скршил од ќотек 10 специјалци, посочи Заев.

Оригиналниот Урко „скршил од ќотек“ 20 припадници на специјалните единици „волци“, рече денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Видео на следниот ЛИНК

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1