Загина возејќи ја жената на породување – не ја виде ќерката – бебето е на интезивна


На интензивна нега е ќерката на 33 годишниот Блаже И. кој завчера загина во тешката сообраќајна несреќа која се случи пред Мавровка, пренесува Прес24.

soobrakjajka-kaj-mavrovka-5Тој ја носел својата 21 годишна сопруга И.С на породување во моментот кога во него удрил автомобил. Од ударот жената добила крварење порадиш то итно била породена со царски рез на Клиниката за Гинекологија во Скопје.

Родила девојче тешко 1900 грама во 33тата недела од бременоста.

Состојбата на сопругата и бебето во моментот и е стабилна иако се наоѓаат на интезивна нега.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1