Земјотрес ја стресе и Македонија ноќеска – 6.1 јачина, епицентарот бил во Грција


zemjotresСилен и долготраен земјотрес почуствуван и во Македонија ноќеска околу 3 часот. Според сеизмолозите епицентарот на земјотресот бил во грција и тоа со силни 6.1 степени. Земјотресот го почуствуваа и скопјани.

Се уште нема информации дали овој силен земјотрес причинил штета во Грција

Magnitude Mw 6.1
Region GREECE
Date time 2014-02-03 03:08:46.0 UTC
Location 38.29 N ; 20.31 E
Depth 10 km
Distances 301 km W of Athens, Greece / pop: 729,137 / local time: 05:08:46.0 2014-02-03
125 km W of Pátra, Greece / pop: 163,360 / local time: 05:08:46.0 2014-02-03
20 km NW of Argostólion, Greece / pop: 9,820 / local time: 05:08:46.0 2014-02-03
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1