Закани за сведочењето за убиството на девојката на Саздо


Прашана од судијката Даниела Алексовска Стафановски дали имала закани во однос на сведочњете за настанот, девојката на Никола Саздовски одговорила позитивно.

-Ми се јавија на телефон во училиште, не знам кој ми се јави.

Инаку таа била присутна на лице место кога се случил настанот и е прв сведок кој треба да даде исказ за убиството на Саздо.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1