Запален автомобилот на судијка од велешкиот суд


Aвтомобилот марка „Опел Астра“ е целосно уништен во пожар што се случил вчеравечер околу 21 часот. Автомобилот бил паркиран пред семејната куќа на судијката Г.Г токму пред прозорецот од детската соба-информира ДУМА.

avtomobil-1111-500

Во моментот кога возилото се запалило судијката со семејството не била дома. Неа информацијата по телефон и ја соопштиле соседите. Тие пријавиле во пожарна и во полиција. Со брза интервенција на пожарникарите не било дозволено огнот да се прошири на резервоарот со бензин иако на него целосно е уништен моторот и целата предница. Зафатени се и останати делови од каросеријата на автомобилот.

Пожарникарите интервенирале кога судијката со семејството се вратиле дома. Таму била и полициската екипа. Подоцна во присуство на јавен обвинител бил направен увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1