Запалени десетина возила во Куманово – приведено едно лице


Во периодот од 23.30 часот до 00.45 часот синоќа засега од непознати причини опожарени се десетина патнички моторни возила, на неколку улици во Куманово.zapaleni avtomobili

Како што информиаат за МИА од МВР, приведено е едно лице и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот и откривање на причините за опожарувањето на возилата.

Инаку, од страна на противпожарната единица во Куманово навремено е реагирано и е изгаснат пожарот во возилата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1