ФОТО: Пожар во зграда во Карпош


Пожар избувнал во стан во зградата на булеварот „Октомвриска револуција“.

Според информациите од полицијата, случаен минувач го пријавил пожарот утринава околу 9 часот, а истиот избувнал во стан на 10 кат, јавува Курир.

Фото - Курир

Фото – Курир

Противпожарни и полициски екипи се на терен.

Според сликата оттаму, пожарот е локализиран, но засега нема информации за евентуално повредени лица, како и за причините за избувнување на истиот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1