Заработуваат милиони, а имаат само основно школо – еве кои се неуки ѕвезди од Балкан


На популарноста на Балканот дефинитивно не влијае нивото на образование, затоа што поголем дел од ѕвездите баш и не го љубеле училиштето, па стигнале само до осмо одделение.

Северина, Дара Бубамара и Весна Змијанац имаат барем една заедничка работа, а тоа е дека имаат завршено само основно образование. Додуша Змијанац има и курс за дактилографка.

Jelena-Karleusa-Severina-Seka-Aleksic-610x400Нешто пообразувани се Цеца Ражнатовиќ, која завршила средно ветеринарно смер свињарство, Јелена Карлеуша и Драгана Мирковиќ завршиле средно трговско, а Сека Алексиќ средно фризерско.

Жељко Самарџиќ и Маја Николиќ имаат средно музичко. Лепа Брена пак се запишала на факултет за туризам, но се откажала, па останала на средно туристичко.

Здравко Чолиќ има диплома од економски факултет, а Сузана Манчиќ од правен. Најобразувана е Неда Украден, која има дури две дипломи, од правниот и филолошкиот факултет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1