Заштедете на греење: Едноставен трик со кој ќе може да постигнете повисока температура во вашиот дом


Ова е еден одличен трик за заштеда на енергијата оваа зима. Ако го направите ова едноставно нешто, температурата во вашиот дом ќе биде повисока за од три до пет степени Целзиусови!prozor greenje

Ако имате повеќе стаклени површини во станот или куќата, а сепак немате пари за нова ПВЦ или алуминиумска столарија, ова е еден сосема едноставен трик со чија помош со сигурност ќе заштедите на греењето, а притоа и ќе ви биде потопло во домот.

Сè што треба да направите е на стаклените површини да залепите фолија со воздушни меури.

Погледнете:

Tocka.com.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1