Заштитени сведоци ќе сведочат за „Диво Насеље“


Во Кривичниот суд денес треба да продолжи судскиот процес за случајот „Диво Насеље“. Булеварот Илинден е блокиран поради што утринава забележителен е поголем сообраќаен метеж на останатите улици. Околу судот и денес има засилено полициско обезбедување.divo naselje obvineti

Обвинителството повика околу 40 заштитени сведоци, а очекувањта се дека ќе бидат повикани и од одбраната.

За тероризам, кривични пријави се поднесени против 29 лица во ноември минатата година од страна на Основното јавно обвинителство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1