Застрелан е познат рапер – погоден е во вратот


Раперот Лил Риз примен е во болница откако му било пукано во вратот, а пукањето се случило вчера попладнето во Кантри Клуб Хилс, во предградие јужно од Чикаго.

Во болницата бил идентификуван според неговото вистинско име Таварес Тејлор и било објавено дека е во критична состоја. Истрагата е во тек.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1