Завршени разговорите Заев – Ахмети за владиниот состав


Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

– Завршени се тие работи меѓу Ахмети и Заев, рече денеска во Собранието Груби по завршувањето на прес-конференцијата во врска со амандманската расправа за законот за јазиците.

Министерот за правда Билент Салиу, кој присуствуваше на продолжението на амандманската расправа, не сакаше да даде изјава за тоа дали ќе ја задржи министерската функција, но кажа дека тоа зависи од договорот меѓу политичките партии коалициски партнери во Владата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1