Завршува обврската за поседување зимска опрема во возилата


Законската обврска за возачите за задолжително поседување на зимската опрема во возилата завршува денеска.

Обврската за задолжително поседување на зимската опрема во возилата стапи на сила на 15 ноември.

500nalsovna-zimska-oprema-2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1