Две момчиња се истепани кај ТЦ „Чаирчанка„ во Скопје


На 14.03.2016 година околу 13.30 ч. во Скопје во близина на ТЦ „Чаирчанка“, две седумнаесетгодишни момчиња, поради претходна расправија, физички биле нападнати од друга група малолетници.tepacka1-1-

Притоа им биле нанесени телесни повреди од непознат тврд предмет. Истите се пренесени во ГОБ „Св.Наум Охридски“ и по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1