Арманд Асанте: Николиќ со својот талент можеше да го усрами пола Холивуд


Американскиот актер Арманд Асанте му оддаде почит на српската легенда Драган Николиќ и му изрази сочуство на неговото семејство, пренесуваат српските медиуми.ARMAND ASANTE

Асанте изјавил дека Николиќ е легенда на Југославија и дека со својот талент и шарм би можел да го усрами пола Холивуд, само ако посакал.

Асанте и Николиќ се запознаа на снимањето на „Монтевидео: Се гледаме“, каде американскиот актер глумеше спортски агент и ловец на таленти. Николиќ, пак, го играше претседателот на ФИФА, Жил Риме.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1