Зеќир Рамчиловиќ нов потпретседател на Собранието


Со 62 гласови „за” и 12 „против” независниот пратеник Зеќир Рамчиловиќ е избран за потпретседател на Собранието на Република Македонија.

Изборот е направен во рамките на денешната работа по дневниот ред на 116-тата седница чие продолжение претседателот на Собранието Талат Џафери го закажа за утре.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1