Земјотрес го стресе Скопје


Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтер беше почувствуван во Скопје во 18.40 часот.

Епицентарот на земјотресот е на 34 километри западно од Скопје, на длабочина од 10 километри.јачина од 3,9 степени

zemjotres

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1