Земјотрес од 4 степени по Рихтер повторно го стресе Охрид


Најновиот земјотрес е 4 степени по Рихтер и епицентарот е во истото подрачје, од кое потекнуваат над 1300 земјотреси кои се случија во нешто повеќе од две недели.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1