Викендов услови за невреме дожд и грмежи


Следува период на претежно сончево и топло време.

Во текот на викендот во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста, ќе има и услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе во сабота кон недела.

Дневната температура во наредните денови ќе биде во покачување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1