Земјотрес утринава ја стресе Македонија


Земјотрес со јачина од 2,5 степени утринава во 7:58 часот е почувствуван во Македонија.Според податоците од Европската сеизмолошка станица, епицентарот на земјотресот бил на 10 километри северозападно од Делчево, а на длабочина од 2 километри.zemjotres-640x173

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1