Земјотрес во Албанија! Се тресеше и западна Македонија


Утринава околу 2 часот и 49 минути бил регистриран земјотрес во соседна Албанија, со епицентар на 120 километри западно од Скопје. Информацијата ја потврдија од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Потресот со интензитет од три до четри степени според Европската макросеизмичка скала бил почувствуван и во северозападна Македонија.

 

Share Button
Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1