Земјотрес во јужна Македонија попладнево – 3.5 степени


 

По серијата земјотреси кои го зафатија Балканскиот полуостров па и Македонија, како да неможеше да го одмине и валандовското подрачје.

Денеска во 16:32 часот регистриран е земјотрес со магнитуда од 3.5 со епицентар на 14 километри југозападно од Валандово, односно на 5 километри јужно од Миравци.

weather4all

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1