Земјотрес во Валандово


zemjotresЗемјотрес со епицентар од пет километри западно од Валандово бил почувствуван во недела вечер во 21 часот и 31 минута, информираат во понеделник од Сеизмолошката опсерваторија во Скопје.

Земјотресот со јачина од три степени според Европската макросеизмичка скала бил почувствуван во Валандово и во околните места.

Нема информации за евентуални материјални штети

Макфакс

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1