Земјотрес во живо: Водителите извадени од памет (Видео)


Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Лос Анџелес.

zemljotres-uzivo-u-tv-studijuЕпицентарот на земјотресот бил осум километри северозападно од градот Вествуд и се случи во 06:25 по локално време, на длабочина од околу осум километри.

Во тој момент одела програма во живо на една од локалните телевизии.

Водителскиот пар се преплаши. Погледнете како реагираа Меган Хендерсон и Крис Шобл, кој земјотресот ги затекна во живо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1