ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА ВО БИТОЛА: Се судрија „тојота“ и патнички воз (ВИДЕО)


Вчера околу 12,55 часот во Битола, на премин на пат преку железничка пруга, случена е железничка незгода помеѓу „Тојота Рав 4“ со битолски регистерски ознаки, управувано од А.Х.Р.(69) и патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје.soobrakajka-bitola

Од незгодата била оштетена рампа, сопственост на МЖ.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Битола и се работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1